Tři děti, které matka nevrátila do dětského domova, se našly v Polsku

V Polsku našli tři sourozence Goliszekovy, které matka nevrátila do dětského domova v Česku. Oznámila to česká policie s tím, že polské úřady svěřily děti do péče matky.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policie

policie | Foto: Jan Rosenauer

Chlapci ve věku čtyř a osmi let mají polské občanství, jejich šestiletá sestra rakouské. V Česku byly děti svěřeny do ústavní péče. Matka je měla vrátit zpět do domova na začátku dubna. Pracovnicím ale pouze zavolala, že s dětmi odjede do Polska.

„Ty děti byly na základě mezinárodní spolupráce nalezeny a území Polské republiky. Máme informaci v tom smyslu, že polské orgány rozhodly o jejich svěření matce,“ sdělil mluvčí policejního prezidia Jiří Vokuš.

Děti byly matce odebrány z důvodu nedostatečné péče, policisté se proto obávali, že by se mohly stát oběťmi trestného činu. České a polské úřady teď jednají o jejich dalším osudu.

„Pro nás je podstatné to, že se ty děti našly a my to potom dál předám těm orgánům péče o dítě, které musí rozhodnout o dalším postupu. To už není věcí policie,“ dodal Vokuš.

Jakub Šídlo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme