Tři 'Gentlemani silnic' z Chrudimska zachránili z hořícího auta ženu a dítě

Chrudimsko má tři nové Gentlemany silnic. Ocenění získala trojice řidičů, která pomohla zachránit z hořícího vozu ženu s dvouletou dcerou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ocenění gentlemani silnic z Chrudimska | Foto: Policie ČR

Nehoda se stala na začátku března mezi obcemi Přibylov a Podlažice. Auto začalo po nárazu do stromu ihned hořet. Tragické následky pomohli odvrátit řidiči, kteří jeli kolem místa nehody.

„Viděli jsme hořící auto ve škarpě, před námi stojící auto, pána, jak běží k autu, tak jsme zastavili hned za ním. Vyběhli jsme, podívali jsme se, jaká je situace, a automaticky jsme začali tahat paní," popsal jeden z oceněných řidičů Lukáš Voborník, co přesně se na místě nehody stalo.

„Museli jsme jí povolit ruku, protože ji měla zaklíněnou mezi palubovkou a volantem, a pak jí pomalu tahat, protože nemohla na nohy. Měla ji nejspíš zlomenou, což jsme se pak dozvěděli. Pak jsme ji odtáhli na krajnici a z krajnice nám už pomáhali další lidé a přenášeli jsme ji co nejdál od vozidla, protože pořád hořelo,“ dodal.

Gentlemana silnic vyhlašuje policie společně s Českou pojišťovnou od roku 2004. Počet držitelů titulu se dnes zaokrouhlil na 85.

Simona Bartošová, Josef Kopecký Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme