Tři liberečtí zastupitelé za ČSSD se vzdali mandátu. Stíhá je protikorupční policie

Tři sociálnědemokratičtí členové zastupitelstva Libereckého kraje Zdeněk Bursa, Pavel Petráček a Martin Sepp se vzdali svých mandátů. Všechny tři zastupitele stíhá protikorupční policie kvůli neoprávněnému pobírání odměn v krajských firmách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Magistrát města Liberec | Foto: Tomáš Adamec

Případ, který policie vyšetřuje, se týká údajně neoprávněného odměňování členů dozorčích rad akciových společností Nemocnice s poliklinikou Česká Lípa a Silnice LK.

Vyplácení odměn schválila krajská rada i přesto, že to prý bylo v rozporu se zákonem o střetu zájmů. Odměny za práci v dozorčích orgánech se pohybovaly od 10 000 do 45 000 korun.

Policie kvůli neoprávněnému vyplácení odměn obvinila 11 lidí. Ze zneužití pravomoci úřední osoby a porušení povinnosti při správě cizího majetku se má zodpovídat všech devět bývalých krajských radních a dva manažeři krajské akciové společnosti Silnice LK. Celková škoda je podle policie 850 000 korun.

Kvůli podobnému vyplácení odměn v Krajské nemocnici Liberec zahájila policie už loni v červnu stíhání liberecké primátorky Martiny Rosenbergové, ředitele nemocnice Jiřího Veselky a tehdejšího krajského radního pro ekonomiku Zdeňka Bursy. Policisté vyšetřování případu ukončili a navrhli podat obžalobu.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme