Tři tisíce řidičů na Pardubicku budou po novém roce bez řidičského průkazu

Statisíce řidičů budou mít po novém roce neplatný řidičský průkaz. Povinnou výměnu nechali na poslední chvíli i motoristé z Pardubicka. Tři tisíce řidičů tu budou bez řidičského průkazu. Ti, kteří přijdou v pondělí, už výměnu včas nestihnou. A dnes je čeká dlouhá fronta.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Osobní doklady | Foto: Jan Rosenauer

Úředníci čekali, že řidiči nechají výměnu na poslední chvíli. „Je to samozřejmě nápor,“ říká úřednice z odboru dopravy Lenka Krausová. Řidiči v dlouhé frontě jsou naštvaní, často nemají s sebou vše, co potřebují a svůj stres dávají najevo i úředníkům.

„Snažíme se s dotyčnými domluvit, pokud to jde,“ dodává Krausová. Kdo si frontu nevystojí dnes, 1. ledna nevyjede. Úředníci mají na vystavení nového dokladu 20 dnů.

Přehrát

00:00 / 00:00

RRž RR Pardubice-fronty na řidičáky.mp3

„Řidiči měli na výměnu řidičského průkazu několik let, proč teď prodlužovat pracovní dobu, když to nechali na poslední chvíli,“ říká vedoucí dopravního odboru Vladimír Bakajsa.

Jediná šance, jak se vyhnout pokutě po Novém roce, je zažádat o takzvaný blesk. Doklad dostanou řidiči do pěti dnů, zaplatí ale 500 korun.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme