Třináct šluknovských obyvatel má na rok zajištěnou práci. Díky evropskému projektu

Třináct lidí ze Šluknova má na rok jistou práci. Pomohl jim v tom evropský projekt Uč se a pracuj, díky kterému se naučili starat o zeleň.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Třináct šluknovských obyvatel má na rok zajištěnou práci | Foto: Hospodářská komora ČR

Nabyté zkušenosti teď využívají v praxi třeba při úpravě místního zámku.

Dvaapadesátiletá Jarka nemohla práci sehnat několik měsíců. I když má za sebou několik kurzů. Ve Šluknově je volných pracovních míst málo. Obzvlášť pro starší obyvatele.

V podobné situaci se ocitl i šestapadesátiletý Ruda, jenž třicet čtyři let pracoval v jedné firmě, která vyhlásila konkurz. Nakonec se díky penězům z Bruselu stal jedním ze třinácti šluknovských zaměstnanců.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž Kláry Bílé o pomoci šluknovským nezaměstnaným.mp3

„Chtěli jsme zaměstnat šluknovské nezaměstnané, o kterých víme, že by rádi pracovali, ale protože už jsou staršího věku, tak je nikdo nezaměstná,“ vysvětlila Eva Baboráková, vedoucí odboru městské správy šluknovského úřadu.

Současní pracovníci ale mohou městu pomáhat pouze do srpna příštího roku, poté jejich zapojení do projektu skončí, znovu se přihlásit nemůžou.

„My jsme mysleli, že bychom je do práce vzali ještě na další rok, ale bohužel to nelze, takže je budeme muset propustit, a někomu se třeba podaří najít práci, což tady je docela problém, ale spousta z nich půjde do důchodu,“ říká Eva Baboráková.

Získat alespoň certifikát teď pomáhá Národní soustava kvalifikací. Po prokázání znalostí a dovedností díky němu dostanou lidé alespoň papír na to, co umí.

Klára Bílá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme