Třinecko a Ostravsko-Karvinsko znovu dusí smog

Lidem na severu Moravy se opět hůř dýchá. Pro oblasti Třinecka a Ostravsko-Karvinska platí kvůli smogu až do odvolání signály regulace. Lidé s chronickými dýchacími a srdečními potížemi, starší osoby a malé děti by neměli pobývat venku. Řidiči by pak neměli, pokud nutně nemusí, vyjíždět a situaci ještě více zhoršovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Smog v Moravskoslezském kraji | Foto: ČTK

Víc než šestinásobek zákonného limitu, takové množství škodlivin dnes dýchají lidé v některých místech Moravskoslezského kraje. Z patnácti měřených míst dnes dosáhlo čtrnáct na šestý, tedy nejvyšší stupeň úrovně znečištění.

Na Třinecku a Karvinsku je na tom nejhůř Český Těšín a Havířov. Problémy se smogem má ale i krajské město Ostrava. Za vším je mráz v nížinách a slabý vítr.

Signály regulace platí v oblastech kvůli zvýšenému množství částic polétavého prachu zhruba od půlnoci. „A platí zatím do odvolání, protože synoptická situace naznačuje, že by tato smogová situace mohla trvat nejméně týden,“ říká meteorolog Jan Havelka a dodává:

„Obyvatelé, kteří trpí zejména dýchacími potížemi, by se měli zdržovat většinou doma. Také by se dalo doporučit, aby motoristé co nejméně využívali svých dopravních prostředků a zvážili, zdali je opravdu nutné, aby se svými auty vyjížděli.“

Naděžda Hávová, Ivana Šuláková, Matěj Skalický Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme