Třinecko se bojí kolapsu dopravy kvůli opravám hlavního tahu na Slovensko

Třinec svolal krizový štáb kvůli opravě hlavního tahu na Slovensko. Práce totiž přinesou velké komplikace řidičům i obyvatelům města. Rekonstrukce sedmikilometrového úseku už ale ředitelství silnic a dálnic odkládat nemůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Rekonstrukce silnice - ilustrační foto

Rekonstrukce silnice - ilustrační foto | Foto: Pavel Sedláček

Úsek, kterým denně projede přes dvacet tisíc aut, je v havarijním stavu a není bezpečný.

„Cesta je celá taková úzká, děravá, hodně rozsekaná. Tam se vždycky musí jet opatrněji,“ říká Renata, mladá řidička malé dodávky, kterou rozváží zboží po celém kraji. Zmiňovaná silnice podle ní patří k těm nejhorším.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se Třinecko připravuje na opravy hlavního tahu na Slovensko přiblížila v reportáži redaktorka ČRo Iva Havlíčková

Děravý asfalt je nebezpečný pro auta i lidi. „Tato silnice je v havarijním stavu. Jak vlastník komunikace, tak i my se obáváme, že by ta komunikace dlouho víc nevydržela. A to by určitě nastala daleko katastrofálnější situace,“ potvrzuje ředitel moravskoslezské dopravní policie Jiří Zlý.

S opravou už nejde otálet, začít by měla do měsíce. Už dnes se v Třinci kvůli tomu sešel krizový štáb, který se radil se záchranáři, policisty a hasiči jak zajistit, aby jim opravy neztížily práci.

„Prostě můžou nastat krizové situace, které by mohly způsobit to, že by například jednotky záchranného systému měly problém se dostat včas na místo zásahu,“ vysvětluje téma zasedání krizového štábu nezávislá starostka Třince Věra Palkovská.

Práce budou rozděleny na etapy. Odborníci to chtějí naplánovat tak, aby řidiči trpěli co nejméně. „Aby červená na semaforech pro obousměrný provoz nebyla příliš dlouhá a nedělaly se kolony o délce několika desítek kilometrů,“ popisuje Pavel Brumek z firmy, který má opravu na starosti.

Řidiči se však komplikacím na tak přetížené cestě i přes veškerou snahu vedení města či silničářů nejspíš stejně nevyhnou.

Iva Havlíčková, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme