Trnkobraní nabízí hudbu i soutěž v pojídání knedlíků

Jako výběr toho nejlepšího ze současné hudby pro různé věkové kategorie a jako spoustu dobrot, tak připravili organizátoři už 45. ročník vizovického Trnkobraní. Kdo zavítá o víkendu na Zlínsko, může se těšit na bohatý program.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ovocné knedlíky | Foto: Petr Kratochvíl

„Pozvali jsme většinu účinkujících, kteří už na Trnkobraní byli a získali tady velký ohlas, takže hlavní motto letošního ročníku je takové jakoby ‚The Best of‘, prostě výběr,“ prozrazuje ředitel festivalu Zdeňek Jurásek, na co se může návštěvník těšit.

Hosty prvního koncertního bloku a hvězdami včerejšího večera byli Tomáš Klus nebo Václav Neckář, který dodal, že jeho poslední vystoupení ve Vizovicích proběhlo před deseti lety.

„Naše první vystoupení ve Vizovicích bylo někdy před čtyřiceti jedna lety možná, v roce 1971,“ připomněl bratr Václava Neckáře Jan.

Přehrát

00:00 / 00:00

Program letošního ročníku vizovického Trnkobraní zjišťovala redaktorka ČRo Věra Hotařová

Návštěvníci festivalu se ještě mohou těšit třeba na Richarda Müllera, Vlastu Redla s kapelou, Gipsy.cz, ale i na zahraniční kapely.

Součástí nedělního programu je už tradičně pojídání švestkových knedlíků.

„Předpokládám, že přijede Kamil Hamerský, který drží svůj český rekord už asi devět let a nemůže překonat sebe. Ten byl 191 švestkových knedlíků,“ říká o českém rekordu ředitel Zdeněk Jurásek a pokračuje:

„Ovšem to není zdaleka nejlepší výkon, protože v roce 2008 jsme tady měli dva jedlíky z Ameriky, profesionály, z nichž jeden - Patrick Bertoletti - snědl neuvěřitelných 233 kusů. A na toho jenom tak někdo nemá.“

Kromě jedlíků dostanou poslední festivalový den prostor také bratři Nedvědové, Mig 21 nebo Jaroslav Uhlíř, který zazpívá písně psané se Zdeňkem Svěrákem s rockovou kapelou za zády.

Program letošního ročníku vizovického Trnkobraní uzavře slovenská kapela Horkýže Slíže.

Věra Hotařová, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme