Turci chtějí v Karlových Varech sochu Atatürka. V roce 1918 se tam léčil

V lázeňském centru Karlových Varů by mohla stát socha Mustafy Kemala Atatürka. Přeje si to skupina tureckých občanů, fanoušků fotbalového týmu Fenerbahce Istanbul. O povolení už požádali karlovarskou radnici.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mustafa Kemal Atatürk | Foto: Wikimedia Commons, public domain

Socha má připomenout význam zakladatele moderního tureckého státu, který se v lázních léčil v roce 1918. Zhotovení a instalaci by pravděpodobně zajistili předkladatelé návrhu. V nejbližší době o tom bude jednat rada města.

Samotná socha by měla stát naproti hotelu, kde Mustafa Kemal při svém pobytu v Karlových Varech bydlel. To znamená nedaleko Grandhotelu Puppu, v parku, kde už stojí socha zakladatele města Karla IV. Definitivní místo ale zatím radnice neurčila.

Naposledy v Karlových Varech zástupci radnice odhalovali sochu politika v roce 2007. Na třídě TGM se objevila sochy prezidenta osvoboditele Tomáše Garyka Masaryka. Předtím byly odhalovány a pak zase ukládány do skladu sochy představitelů bývalého režimu.

Zdeněk Trnka, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme