Turisté najdou tipy na výletní cíle hned na hranici s Rakouskem

Jihočeský kraj se snaží přilákat zahraniční turisty a to i ty, co jsou hned za humny. A využívá k tomu i evropské dotace. Jde hlavně o to, aby se lidé na obou stranách hranice dozvěděli o zajímavých turistických místech. Nyní skončila druhá etapa projektu, která se zaměřila na hranici s rakouským Waldviertelem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Informační tabule pod hradem u můstku s cestou do kopce, po které se kvůli postupující erozi nemá chodit | Foto: Adriana Krobová

Před začátkem nové turistické sezóny je tak připraveno vše, aby se návštěvníci z Rakouska, ale třeba i tuzemští turisté, mohli inspirovat, na jaké zajímavé místo vyrazit. Na hraničních přechodech vyrostly tabule s mapami turistických cílů z obou stran hranice, součástí projektu je i skládací mapa, která bude dostupná v infocentrech.

Na celé jihočesko-rakouské hranici tak vznikl ucelený informační systém pro tuzemské i zahraniční návštěvníky, pomocí něhož nejen příznivci turistiky a cykloturistiky, ale i místní obyvatelé budou moci objevovat a navštěvovat i méně známé výletní cíle v jižních Čechách i Rakousku.

Na české straně se jich nabízí více než stovka a upozorňují na ně i speciální hnědé tabule u silnic.

Zlí jazykové tvrdí, že pro naše jižní sousedy jsou třeba o nedělích dostatečným lákadlem k cestě přes hranice supermarkety, jejichž otevírací dobu v česku úřady, na rozdíl od Rakouska, neomezují. Jižní Čechy ale raději sázejí při lákání turistů na přírodní a kulturní památky.

Ivan Mls Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme