Turisté ruší prohlídky Babiččina údolí, povodně ho přitom poškodily jen minimálně

Část turisticky oblíbeného Babiččina údolí v Ratibořicích zatopila při povodních řeka Úpa. Napáchala ale jen minimální škody, a celý areál je tak v běžném provozu. Přesto někteří lidé své prohlídky ruší.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povodeň v Ratibořicích - mlýn | Foto: Zuzana Krajta

Jak potvrzuje kastelán Ivan Češka, hlavní turistická lákadla voda nepoškodila.

„Bohužel musím říct, že některá média dosti nepřesně informují o tom, jaká je zde situace. Dokonce už nám telefonují lidé, že ruší prohlídky proto, že slyšeli, že je i zámek pod vodou, což je úplný nesmysl. Srdečně návštěvníky zvu, protože skutečně mohou vidět vše jako normálně,“ říká kastelán.

Povodeň podle něj byla větší než v roce 1997, voda v Ratibořicích tentokrát vystoupila ještě o 20 centimetrů výš.

„Zaplavila nám přízemí mlýna a mandlu, zaplavilo to mlýnský dvůr, co znamená, že vodou bylo atakováno i takzvané hospodářství, které je u mlýna. Naštěstí se voda zastavila na prahu Starého bělidla, takže Staré bělidlo je v pořádku,“ popisuje Ivan Češka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jak se povodeň dotkla oblíbeného Babičina údolí, zjišťoval reportér Václav Plecháček

Všechny objekty ve správě Národního památkového ústavu jsou nyní přístupné veřejnosti a podle původního plánu se příští týden uskuteční i akce Za Babičkou Boženy Němcové do Ratibořic.

V minulém roce navštívilo Babiččino údolí v Ratibořicích sedmdesát tisíc turistů.

Václav Plecháček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme