Turisté vyrážejí na svou poslední letošní túru

Turisté na mnoha místech republiky právě dnes vyrážejí na letošní poslední výšlapy. Se sezónou se budou loučit například pardubičtí turisté, kteří zvolili trasu podél Labe na hrad Kunětická hora.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hrad Kunětická hora | Foto: Jitka Měřinská

„Pevní turisté se těžko loučí s turistickou sezónou,“ říká Jiří Erenberger, podle kterého je z původně komorního setkání relativně velká turistická akce.

„Chodí většina členů klubu. Dá se říct, že kdybych to měl pořádat na autobusový zájezd, tak by mi jeden autobus nestačil,“ říká Erenberger.

Přehrát

00:00 / 00:00

S pardubickými a chrudimskými turisty natáčela redaktorka Drahomíra Bačkorová

Dnes ale žádný autobus nepojede. Turisté si dají relativně pohodový výšlap kolem řeky, kde možná potkají koupající se otužilce a budou pokračovat na hrad. Pak také do podhradí.

„Mohou se tam sejít i ti členové starší, kteří nemohou jezdit na naše klasické výlety z různých zdravotních důvodů, ale přijdou se podívat i sem, protože ta procházka je krátká,“ dodává Erenberger.

V podobném duchu vyrazí i turisté z Chrudimi a Hlinska. Ti se společně setkají u pramene Chrudimky, kde jako vždycky opečou buřty.

„Někdo tam může přijet, když je sníh, na běžkách. Někdo jede na kole. Většinou chodíme se psem nebo s kočárkem pěšky. Také se tam sjížděli na koních,“ říká Dana Mašková, podle které patří poslední túra v roce k těm nejlepším ze všech.

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme