Turistické vláčky vozí celé rodiny kolem pastvinské přehrady na Orlickoústecku

V ulicích Prahy nebo i jiných evropských měst jsou k vidění turistické vláčky. Ty jezdí ulicemi, nepotřebují koleje a táhne je stylizovaná mašinka. Cestující sedí ve vagóncích a užívají si jízdu. Vláček jezdí během celých prázdnin i kolem pastvinské přehrady na Orlickoústecku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Turistický vláček Pastviňáček | Foto: Martin Karlík

Vláček vyjíždí vždy v celou hodinu a jezdí kolem celé přehrady. To je nějakých devět kilometrů. Souprava s vagónky si to šine dvacetikilometrovou rychlostí. Řídí ji Milan Vobořil, který má pro cestující připravený i výklad.

Vláček má několik zastávek, kde můžou nastoupit další cestující. Během jízdy se lidé mohou dozvědět i něco málo z historie kraje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jízdu ve vláčku vyzkoušel i redaktor ČRo Martin Karlík

Vláček jezdí i za nepříznivého počasí. Vozí se ti, co nemůžou být na pláži.

„Je to hodně proměnlivé. Když je hodně teplo, tak všichni jsou u vody a nevylezou ani o metr výš. My jsme tady na kopečku, takže za námi ani nepřijdou a jsou opravdu jen u té vody. Potom jak se změní počasí, je poloproměnlivo a sychravo, tak přijdou a máme třeba plno my a ostatní provozovatelé nemají nikoho,“ říká Milan Vobořil.

Vláček Pastviňáček vozí celé rodiny a tak není problém naložit ani dětský kočárek.

„Je to tak přizpůsobené, že i vozíčkáři mohou zajet dovnitř. Kočárky také bez problémů bereme,“ dodává Vobořil.

Martin Karlík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme