Turistům v Kutné Hoře začalo sloužit nové informační centrum

Sehnat potřebné informace je pro návštěvníky Kutné Hory zase o něco jednodušší.Na tamním předměstí Sedlec začalo zejména turistům sloužit nové informační centrum. To právě v této části města návštěvníkům kutnohorských památek dlouhodobě chybělo.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do Jezuitské koleje v Kutné Hoře se po letech vrátil život

Do Jezuitské koleje v Kutné Hoře se po letech vrátil život | Foto: GASK (Galerie Středočeského kraje)

Nové informační centrum našlo zázemí na půli cesty mezi památkami, které v poslední době turisté vyhledávají stále častěji. Řeč je dokonce o nejnavštěvovanější kutnohorské památce Kostnici a Katedrále Nanebevzetí Panny Marie.

„Nejbližší informační centrum je odsud vzdáleno více než dva kilometry. Takže my doplňujeme to, co tady chybělo turistům. A to je informace tady na tom místě,“ přiblížil iniciátor vzniku infocentra na předměstí Sedlec a zároveň kutnohorský místostarosta Karel Koubský.

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové informační centrum v Kutné Hoře přiblížil redaktor Michal Trnka

Návštěvníci Kutné Hory tady najdou veškeré dostupné informace, které se jim mohou ve městě hodit - například o památkách. „Bude také nabízet informace o ubytování či restauracích,“ doplnil Koubský.

Zatím zkušebně se tady pokusili rozjet i jakousi půjčovnu kol na elektrický pohon. Je tedy možné, že už brzy budou turisté Kutnou Horu poznávat právě díky speciálně upraveným bicyklům.

Nové informační centrum na kutnohorském předměstí Sedlec bude mít otevřeno stejně jako nedaleká kostnice.


Zvětšit mapu

Michal Trnka, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme