Týn nad Vltavou požádá o devět milionů korun na rekonstrukci panelového sídliště

Zastupitelé Týna nad Vltavou schválili podání žádosti na ministerstvo pro místní rozvoj se záměrem získat devět a půl milionu korun na vylepšení sídliště ve Vodňanské ulici. S jeho modernizací už tamní radnice začala loni, a to přesto, že nebyla se žádostí o peníze z ministerstva úspěšná. Na vlastní investici ve výši půldruhého milionu korun chce letos město Týn nad Vltavou navázat s přispěním státu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stará okna se dají v rámci akce Panel vyměnit také | Foto: Olga Štrejbarová

„Teď se ucházíme o revitalizaci a modernizaci i další části sídliště včetně parkových ploch, kde bychom chtěli zvýšit počet relaxačních prvků. Chtěli bychom upravit parametry sídliště tak, aby odpovídaly současným potřebám a požadavkům obyvatel. Projekt vznikal i na základě široké diskuze s obyvateli,“ uvedl starosta Milan Šnorek.

Zda město dostane od ministerstva pro místní rozvoj dotaci na modernizaci sídliště ve Vodňanské ulici, budou v Týně nad Vltavou vědět nejpozději v dubnu.

Václav Malina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme