U Čáslavi slavnostně otevřeli novou stezku pro cyklisty

Síť cyklostezek ve středních Čechách se nadále rozrůstá. Po mnoha letech se dočkali i obyvatelé Čáslavi, kteří se mohou projet po nové, zhruba tři kilometry dlouhé stezce vybudované v bezprostředním okolí města. Dnes byla slavnostně otevřena.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklisté mají o novou cyklostezku u Čáslavi zájem | Foto: Michal Trnka

„Pro nás je to bezvadný. My jezdíme po státní silnici a tam je pro cyklisty šílený provoz,“ sdělují své bezprostřední pocity z nové cyklostezky Marie a Jana, které na slavnostní otevření přijely z Dolních Bučic a Vrdů.

Více než tříkilometrová asfaltová cyklostezka spojuje Čáslav s nedalekým Koudelovem a Filipovem. Větší část této stezky je úplně nová a asi kilometr dlouhý úsek původní cesty se dočkal kompletní rekonstrukce.

„Chceme podporovat alternativní druh dopravy. Myslíme si, že jízda na kole je dobrý způsob jak dopravy do zaměstnání, tak volnočasové aktivity,“ říká čáslavský místostarosta Jiří Havlíček z ČSSD.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na otevření nové cyklostezky se byl podívat reportér Michal Trnka

Investici 9,5 milionu korun pokryla z větší částí evropská dotace a radnice doplatila necelé dva miliony.

„Přály bychom si, aby se to protáhlo až k nám do Vrdů, což by bylo úžasný,“ nešetří optimismem Marie s Janou. A možná se toho opravdu dočkají.

Ve hře je skutečně možné prodloužení stezky právě do nedalekých Vrdů. Tamní obyvatelé totiž často dojíždějí do Čáslavi za prací a platí to i opačně.

Na stole je také plán, který počítá s prodloužením stezky pro cyklisty i ve směru na Drobovice. Díky tomu by tak kolem Čáslavi vznikl jakýsi uzavřený cyklistický okruh.

Michal Trnka, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme