U Chocně narazil rychlík do auta na přejezdu. Řidič před tím stihl vystoupit

Na železničním přejezdu na trati mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí se v noci na dnešek srazil rychlík s osobním automobilem. Škoda je zhruba půl milionu korun, nikdo se nezranil. Řidič, který stihl včas vystoupit, uvedl, že auto vypovědělo na přejezdu službu. Dechová zkouška však také odhalila, že muž pil alkohol.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Železniční přejezd (ilustrační foto) | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Dechová zkouška ukázala na 1,77 promile, pětatřicetiletý muž však tvrdil, že alkohol pil až po nehodě.

„Proto jsme nařídili lékařské vyšetření spojené s odběrem krve. Následně mu byl zadržen řidičský průkaz,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Policisté testovali alkohol i u strojvůdce vlaku, tam bylo vše v pořádku.

K nehodě došlo zhruba někdy před půl druhou na železničním přejezdu v katastru Brandýsa nad Orlicí, v lokalitě zvané Mítkov.

Řidič opelu policistům vylíčil, že jel z Brandýsa směrem na Choceň, ale když vjel na přejezd, auto vypovědělo službu – nešlo prý nastartovat, ani zařadit rychlost.

„Řidič tuto informaci volal na linku 158, ale bohužel se již nepodařilo přijíždějící vlak ve směru od Chocně zastavit. Ten přední částí narazil do levé strany automobilu. Šofér po střetu uplatňoval technickou závadu na vozidle. Z tohoto důvodu bylo zajištěno pro znalecké zkoumání,“ uvedla Vilímková na policejním webu.

Kvůli nehodě byl na trati dočasně zastavený provoz na železničním koridoru Praha – Česká Třebová, zhruba od půl šesté začaly vlaky opět jezdit.

ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme