U jednoho z uprchlíků v zařízení v Drahonicích se objevilo podezření na tuberkulózu

S podezřením na tuberkulózu leží na plicním oddělení ústecké nemocnice uprchlík z detenčního ústavu v Drahonicích na Lounsku. Výsledky testů mají být hotové v pondělí. Do té doby jsou v karanténě dva jeho spolubydlící.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Detenční zařízení pro uprchlíky v Drahonicích na Lounsku | Foto: Jan Beneš

Pro obyvatele Drahonic neplatí žádná karanténní opatření.

„Ani v případě potvrzení infekční formou plicní tuberkulózy by toto nemělo dopad na obyvatelstvo, respektive na nějakou realizaci protiepidemických opatření, protože ten člověk byl izolován v detenčním zařízení,“ zdůraznil ústecký krajský hygienik Josef Trmal.

Pacienta teď vyšetřují lékaři plicního oddělení ústecké nemocnice. Pro osoby, které s ním byly v kontaktu, platí karanténa.

„Dva lidé, kteří s ním byli na pokoji, jsou izolováni na zvláštním pokoji na zvláštním patře,“ uvedl vedoucí střediska v Drahonicích Jan Novotný.

V Drahonicích platí zákaz přemisťování uprchlíků mimo zařízení. Nikoho nového v Drahonicích nesmí ani přijmout. Teď je v uprchlickém zařízení 80 uprchlíků.

Uprchlické tábory | Foto: Český rozhlas

Zařízení pro migranty (uprchlické tábory) | Foto: Český rozhlas

Ivana Bernáthová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme