U Kvildy se tvoří sněhové jazyky, na Hradecku namrzají silnice

Od noci na Šumavě intenzivně sněží a místy fouká vítr v nárazech až sedmdesát kilometrů v hodině. Řidiči by tak měli v ranních hodinách počítat se sněhovými jazyky i náledím. Na Hradecku by si měli dát pozor na namrzlé silnice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh na Vysočině | Foto: Michal Malý

Všechny silnice na Šumavě jsou sjízdné, ve vyšších polohách ale se zvýšenou opatrností. I když silničáři všechny úseky průběžně projíždějí, řidiči by měli počítat se sněhovými jazyky hlavně v okolí Kvildy.

Na otevřených úsecích silnic je zase může překvapit silný nárazový vítr.

V okolí Prachatic, Netolic, Němčic a Vlachova Březí může být místy ledovka. Řidiči by proto měli jezdit pomaleji a na cesty vyrazit s předstihem.

Na některých místech Královéhradeckého kraje namrzají silnice. „Máme hlášené namrzlé silnice zejména v okrese Hradec Králové, prosíme všechny řidiče o opatrnost. Komunikace jsou sjízdné s nejvyšší opatrností, v tuto chvíli probíhá chemický posyp,“ řekl kolem šesté hodiny ráno Českému rozhlasu Přemysl Noháček ze správy a údržby silnic.

Výstraha kvůli sněhovým jazykům na silnicích platí od dnešního až do zítřejšího rána. Mohou se tvořit v polohách nad 600 metrů nad mořem.

Výstraha ČHMÚ před sněhovými jazyky. | Foto: Český rozhlas

Romana Lehmannová, Josef Ženatý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme