U Lipenské přehrady vznikla nová cyklostezka

Návštěvníci Lipenské přehrady budou moci využívat novou cyklostezku. Vůbec první na pravém břehu nádrže. Přes zimu, pokud napadne sníh, na ni můžou vyjet běžkaři. Pořádná zima ale na jih Čech ještě nedorazila, takže není jisté, kdo ji po dnešní kolaudaci vyzkouší jako první. Možná pěší turisté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lipenská přehrada | Foto: Josef Šmejkal

Šestikilometrová stezka spojující hráz přehrady s Přední Výtoní nabízí unikátní přírodní scenérie. Podél trasy jsou k vidění obrovské balvany, známé i z nedaleké Čertovy stěny.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Lipenské přehradě natáčela redaktorka Pavlína Fendeková

„Je tam kámen, který vypadá jako obří srdce nebo kámen, který vypadá jako želva. Jsou tam stromy, které rostou přímo z kamenů a kořenovým systémem kameny obepínají,“ říká starosta Lipna nad Vltavou Zdeněk Zídek.

Podle něj je trasa výjimečná také v rozmanitosti přírody.

„Chvíli jedete smrčinou, překonáváte horský potok. Jedete územím, které je plné rákosí vyšším, než je člověk. V závěru před Přední Výtoní zas vjedete do lužního lesa,“vysvětluje starosta Zídek.

Turisté si projížďku vychutnají lépe na jaře, kdy se po třímetrovém pruhu s jemným asfaltem budou moci projíždět také in-line bruslaři. Přívozem se pak mohou přepravit do Frymburka a pokračovat po cyklostezce na levém břehu jezera.

Pavlína Fendeková, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme