U Lipníka nad Bečvou hoří les, hasiči budou na místě zasahovat až do rána

Hasiči stále bojují s požárem 4 hektarů lesa u Lipníku nad Bečvou na Přerovsku. Před 21. hodinou se jim podařilo požár lokalizovat. S likvidací ohně v nepřístupném terénu pomáhal více než 15 jednotkám hasičů také vojenský vrtulník. Zásah podle hasičů potrvá až do rána.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár ve vojenském prostoru Libavá

Požár ve vojenském prostoru Libavá | Foto: HZS Olomouckého kraje

„Co čtyři minuty nabereme vodu a shazujeme ji. Já jsem měl možnost se podívat i svrchu na požářiště a je velkého rozsahu,“ řekl mluvčí olomouckých hasičů Zdeněk Hošák.

„Ale co je nejhorší, tak je to opravdu v kopcovitém terénu, veškerá technika se tam nedostane a i hasiči se tam prodírají velmi těžko,“ uvedl.

Požár už se podle něj povedlo lokalizovat, zásah ale pokračuje. „Na místě zůstanou hasiči s největší pravděpodobností až do ranních hodin. Přivážíme sem lopaty a krumpáče – některá místa budeme muset prokopat, rozhrabat a důkladně prolít vodou. Zásah hasičů je ještě na několik hodin,“ doplnil před 21. hodinou mluvčí olomouckých hasičů.

Protože požár v lokalitě Lipník-Loučka zasahuje do vojenského újezdu Libavá, přijel na místo také vyšetřovatel vojenských hasičů. Podle předběžných zjištění došlo k požáru s největší pravděpodobností po úderu blesku.

ČRo, David Černý, mka, Michaela Široká Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme