U Orlíka nad Vltavou hořela výletní loď, škoda je asi dva miliony

Na Orlické přehradě u Orlíka nad Vltavou v pátek večer hořela výletní loď. Zranili se kormidelník a kapitán, kteří loď zkoušeli hasit. Příčina ohně zatím není jasná, škoda na shořelé nástavbě lodi se předběžně odhaduje na dva miliony korun.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Orlíka nad Vltavou hořel parník

U Orlíka nad Vltavou hořel parník | Foto: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje

Oheň vzplál na výletním parníku ukotveném v přístavišti. "Na lodi nebyl nikdo z cestujících osob. Požár se ještě před příjezdem hasičů pokusili hasit tři členové posádky, ale požár byl nad jejich síly. Rychle se rozšířil prakticky po celé palubě a ničil celou nástavbu lodě," popsala mluvčí jihočeských hasičů Vendula Matějů.

Hasiči z plavidla vynesli jednu dvoukilovou propanbutanovou láhev a s vlastníkem lodě řešili, zda odčerpávat naftu. V nádržích jí zůstalo zhruba 400 litrů, do vody ale neunikla. "Odčerpání nádrží si majitel zajistí v následujících dnech bez pomoci hasičů," uvedla Matějů.

Požár likvidovalo osm jednotek hasičů, zasahovali v dýchací technice. Hlášení o ohni dostali před 20:00, úplně uhašen byl zhruba o hodinu později. "Hasiči svým rychlým zásahem uchránili majetek v hodnotě pět milionů korun," dodala mluvčí.

U Orlíka nad Vltavou hořel parník | Foto: Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje

ČTK, ČRo Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme