U Otradovic unikla z cisterny kyselina dusičná

U Otradovic poblíž rychlostní silnice R 10 na rozhraní Mladoboleslavska a Prahy východ unikla z cisterny nebezpečná kyselina. Na místě jsou hasiči, policisté i pracovníci životního prostředí z Mladoboleslavska a Prahy východ.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

cisterna | Foto: uzitkovavozidla.cz

Cisterna převážela téměř 20 tun kyseliny dusičné. Podle informací z dispečinku mladoboleslavských hasičů vyteklo z jejího návěsu do půdy asi 100 litrů této nebezpečné chemikálie.

Přehrát

00:00 / 00:00

O havárii informoval krátce před 14. hodinou na Radiožurnálu operační důstojník mladoboleslavských hasičů Michal Šafránek

Hasiči v protichemických oblecích ucpali díru v cisterně o průměru zhruba centimetr, kterou kyselina do půdy unikala. Kyselinu v nádrži přečerpali do přistavené cisterny. V současné době ochlazují cisternu a zkrápí unikající žlutý mrak. Na místě jsou hasiči z Mladé Boleslavi, Benátek nad Jizerou a Staré Boleslavi.

„Kyselina je pod kontrolou. Na místě zasahují tři jednotky. Došlo již k přečerpání kyseliny do přistavené cisterny,“ informoval krátce před 14. hodinou na Radiožurnálu operační důstojník mladoboleslavských hasičů Michal Šafránek.

Komunikace je v okolí ekologické havárie zcela uzavřena, dopravu na místě řídí policisté. Podle aktuálních informací už na místo dorazili také pracovníci z odboru životního prostředí brandýské radnice a zjišťují rozsah uniku nebezpečných látek do půdy i ovzduší.

Nikoho nebylo nutné evakuovat, havárie se stala mimo obytnou zónu. O pomoc byla požádána specializovaná firma Dekonta, která bude likvidovat kontaminovanou půdu.

Jana Huzilová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme