U Převýšova vykolejil nákladní vlak, trať bude uzavřena zhruba týden

Nákladní vlak s uhlím vykolejil v neděli večer u Převýšova na Královéhradecku. Patnáct vagonů je mimo trať. Nehoda se obešla bez zranění a její příčinu vyšetřují železničáři. Škoda se odhaduje na 3,5 milionu korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Převýšova na Královéhradecku vykolejil nákladní vlak | Zdroj: ČTK

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský Českému rozhlasu řekl, že opravy komplikuje těžko přístupný terén.

„Při nehodě došlo k poškození zhruba 350 metrů kolejí. Je to bohužel v těžko přístupném terénu bez souběžné komunikace, což bude ztěžovat jak nakolejování, tak i opravu. Vzhledem k poškození, které tam je, tak se předpokládá uzavírka zhruba na týden,“ upřesnil.

Škoda se zatím podle prvotních odhadů pohybuje kolem 3,5 milionu korun. Souprava měla dvě lokomotivy, mezi kterými bylo 32 vagonů. Patnáct vagonů je tedy mimo koleje, z toho devátý a desátý leží na boku. Výrazná oprava čeká i samotnou trať, která je v místě nehody velmi poškozená.

Část vlaku s uhlím se už podařilo odtáhnout zhruba 200 metrů od místa nehody směrem ke stanici. Všech 15 vykolejených vagonů ale zůstává stále na místě. Specialisté se snaží zjistit, který nákladní vůz vykolejil jako první.

Náhradní autobusová doprava

Na několik dní tak nehoda ovlivní železniční dopravu na trati z Hradce Králové na Prahu. Omezení se týká všech vlaků na trati Chlumec nad Cidlinou - Poděbrady a zpět.

Například u rychlíků je na trase Chlumec nad Cidlinou - Velký Osek zavedena náhradní autobusová doprava. Cestujícím, kteří míří ze stanice Hradec Králové-hlavní nádraží do stanic Praha-Vysočany a Praha-hlavní nádraží pak české dráhy doporučují využít pravidelné linky přes Pardubice.

Omezení se dotýká i spěšných a osobních vlaků. Náhradní autobusy jezdí v úseku Převýšov - Dobšice nad Cidlinou a zpět.

U Převýšova na Královéhradecku vykolejil nákladní vlak | Foto: ČTK

U Převyšova vykolejil vlak | Foto: Český rozhlas

David Černý, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme