U tří paneláků je na sídlišti v Mladé Boleslavi 72 laviček. Radnice plýtvání penězi odmítá

Na jednom ze sídlišť v Mladé Boleslavi je u tří panelových domů celkem 72 laviček. Vnitroblok nedaleko Mládežnické ulice je velký asi jako tři fotbalová hřiště. Někteří obyvatelé jen nevěřícně kroutí hlavou. Místu začali přezdívat lavičkový háj.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U tří paneláků je na sídlišti v Mladé Boleslavi 72 laviček | Foto: Radek Duchoň | Zdroj: Český rozhlas

Lavičky na mladoboleslavském sídlišti jsou z borového dřeva, opěrky mají železné.

„Borové dřevo bude dostávat zabrat. Vydrží tak pět nebo šest let, pak bude šednout. Musí se to udržovat,“ upozorňuje architekt Tomáš Legner s tím, že má tyhle lavičky docela rád. Sídliště se mu ale jako celek nelíbí.

Přehrát

00:00 / 00:00

U tří paneláků je na sídlišti v Mladé Boleslavi 72 laviček. Radnice plýtvání penězi odmítá. Na místě natáčel Radek Duchoň

„Připadá mi to tady jako depozitář laviček. Asi nevěděli, kam dát peníze, proto na poslední chvíli přidali dalších 50 laviček,“ hodnotí architekt.

Na projekt revitalizace vnitrobloku použilo město finance od Evropské unie. Současná koncepce dotací je podle Legnera problematická.

„Peníze musíte utratit za nějaký časový limit a pozbývá čas na přemýšlení o prostoru,“ dodává architekt. Lavičky mu tak prý připomněli kontroverzní betonové truhlíky v Praze 5.

U tří paneláků je na sídlišti v Mladé Boleslavi 72 laviček | Foto: Radek Duchoň

Některým obyvatelům mladoboleslavského sídliště připadá, že je tady laviček zbytečně moc:

„Všeobecný názor je, že je v tomto vnitrobloku přelavičkováno. Například u nedaleké Modré hvězdy, což je zdravotnické zařízení, lidé říkají, že by laviček mohlo být víc.“

Naopak jiným množství laviček nevadí: „Všude lavičky musí být. Vždyť to vypadá i hezky.“

Podle náměstka primátora Michala Kopala z ODS nechal magistrát okolí celého sídliště opravit za 21 milionů korun. Plýtvání penězi odmítá a za lavičkami si stojí.

„Celková částka za lavičky činí 614 tisíc korun. Je potřeba mezi domy, které jsou v sídlišti, vytvářet klidové zóny tak, aby lidé, kteří tam bydlí, mohli trávit volný čas venku pohodlně,“ vysvětluje Kopal.

U tří paneláků je na sídlišti v Mladé Boleslavi 72 laviček | Foto: Radek Duchoň

Anna Kottová, Radek Duchoň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme