U Velvět na Teplicku se srazily vlaky. Inspektoři odhadují škodu na 25 milionů

Dva nákladní vlaky se dnes časně ráno srazily u Velvět na Teplicku. Strojvedoucí jednoho z nich nehodu nepřežil. Odklízení trosek potrvá zřejmě až do soboty. Doprava na trati je přerušená a policie uzavřela i silnici nižší třídy u Rtyně nad Bílinou. Vyšetřovatelé odhadli předběžnou škodu na 25 milionů korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U Velvět na Teplicku se srazily dva nákladní vlaky | Zdroj: ČTK

K nehodě došlo před pátou hodinou ráno. Jeden z vlaků projel ve stanici Řehlovice návěstidlo zakazující jízdu a před vjezdem do stanice Úpořiny narazil do stojící soupravy.

V době střetu jel rychlostí přibližně 60 kilometrů za hodinu. Čtyři vozy vykolejily a jeden z nich dopadl přímo na kabinu strojvedoucího.

„Lokomotiva vlaku, který narazil do druhého, stojícího, je zcela zničená,“ popsala policejní mluvčí Ludmila Světláková s tím, že zranění strojvůdce byla smrtelná.

Přehrát

00:00 / 00:00

U Velvět na Teplicku se srazily nákladní vlaky. Nehodu popsal mluvčí Správy železniční dopravní cesty Jakub Ptačinský

Vyšetřovatelé teď mimo jiné zjišťují, proč vlak projel návěstidlo v Řehlovicích a také proč nezafungoval takzvaný „generální stop“. Tento bezpečností systém by měl v případě hrozící srážky zastavit vlaky bez zásahu strojvedoucího. Výpravčí v Řehlovicích podle Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) vyslal tento „stop“ po projetí vlaku na červenou celkem třikrát.

„Všechny vlaky v okolí stály, kromě tohoto jediného. Důvod, proč vlak nereagoval na ten systém a nezastavil, je součástí vyšetřování,“ řekl Českému rozhlasu mluvčí SŽDC Jakub Ptačinský.

U Velvět na Teplicku se srazily dva nákladní vlaky | Foto: ČTK

Kvůli srážce je na trati mezi Řehlovicemi a Úpořinami přerušená doprava. Místo vlaků budou dočasně jezdit autobusy.

„A to prakticky až od ukončení vyšetřování a odstranění následků této mimořádné události,“ poznamenal mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Více informací o provozi na trati lze najít na webu Českých drah zde.

Zdeněk Makovička, velitel hasičů, kteří na místě zasahovali, odhadl, že odklízení potrvá zřejmě do soboty.

Škodu vyšetřovatelé předběžně odhadli na 25 milionů korun. „Na kolejích je předběžná škoda odhadnuta na milion korun, na čtyři miliony škoda na stojícím vlaku. Nejvyšší škoda, 20 milionů korun, je na druhém vlaku,“ uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

U Velvět na Teplicku se srazily dva nákladní vlaky | Foto: ČTK

ČTK, David Černý, Iva Zítková, Anna Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme