Ubytovatelé v Krkonoších lákají na podzimní pobyty. Snižují i ceny

Letní sezóna v Krkonoších byla průměrná - alespoň tak o ní mluví někteří majitelé hotelů a penzionů. Výrazný příliv turistů nejvyšší české hory většinou nezaznamenaly. Zvýšil se ale počet domácích klientů. Ubytovatelé turisty nyní lákají na podzimní pobyty. Na řadě míst klesají ceny. Krkonošská infocentra už přijímají i první zimní rezervace.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úpská rašeliniště v Krkonoších | Foto: Blanka Černá

Levnější ubytování a nebo víkendové balíčky - tím chtějí někteří
majitelé hotelů a penzionů v Krkonoších přilákat klientelu na podzim do horských středisek. Podle Marka Šustra z informačního centra v Janských lázních je podzim hlavně o krátkodobých pobytech.

„Spíše se nám zaplňují více víkendy či krátkodobější typy pobytů v průběhu týdne. Někteří hoteliéři se snaží reagovat na toto období buď snížením ceny, anebo ceny zůstanou stejné a zahrne se do nich více služeb,“ přiblížil.

V Krkonošských infocentrech se už také začínají pomalu objevovat první objednávky od turistů na zimní dovolené. Největší nápor objednávek se očekává s příchodem prvního sněhu. Řada lidí se ale letos rozhodla pobyty rezervovat už teď.

„Vždycky se říká, že když skončí hlavní letní prázdniny, začínají se klienti zajímat o zimu. Tento trend se nám potvrdil a klienti si už u nás začínají rezervovat zimní pobyty, silvestrovské pobyty a samozřejmě zimní prázdninové pobyty,“ dodal Šustr.

Martin Pařízek, Katarína Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme