Ubytovatelé v soukromí přilepší díky biatlonu své peněžence

Desítky lidí z Nového Města na Moravě využívají biatlon jako možnost vylepšení svého rodinného rozpočtu. Nabídli svůj byt nebo dům hostům šampionátu a většinou mají obsazeno.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové Město se chystá na světový šampionát v biatlonu | Foto: Jan Kodet

„Bydlíme v rodinném domku, máme tak nevyužívané vrchní patro, kde jsou dva pokoje,“ říká obyvatelka Nového Města Petra Kosová.

Stejně jako Kosovi nabízí v těchto dnech své příbytky hostům biatlonového šampionátu desítky rodin.

„Zhruba od podzimu k nám začali chodit místní lidé, že třeba upravili podkroví. Chodí k nám třeba i senioři, kteří nabízejí svůj rozměrný byt, kde žijí sami,“ popisuje Jaroslava Šmídková, vedoucí infocentra, které plní funkci prostředníka mezi pronajímateli a nájemci.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Městě se na ubytování v soukromí zaměřila redaktorka Hana Mikulincová

A zájem o ubytování v soukromí byl veliký. Volali zájemci z Ruska, Rakouska nebo Německa. „Nabídek byly mraky, museli jsme je i odmítat,“ potvrzuje Petra Kosová.

Ten, kdo zatím ubytování neřešil, může zůstat v klidu. Nabídka „last minute“ visí přímo na stránkách biatlonového šampionátu. Ten začíná v Novém Městě na Moravě už dnes večer.

Martin Hromádka, Hana Mikulincová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme