Účast na protestech v Rumburku a Varnsdorfu byla slabá

Dnešní shromáždění proti kriminalitě ve Šluknovském výběžku poznamenal malý zájem veřejnosti. Na náměstí v Rumburku dorazilo asi 50 lidí, ve Varnsdorfu to bylo zhruba 200. I tak je to méně než polovina demonstrantů, kteří na místě protestovali v minulých týdnech.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lidé ve Varnsdorfu demonstrují proti nárůstu kriminality ve Šluknovském výběžku | Zdroj: ČTK

Obě akce svolal Lukáš Kohout. Pochod ve Varnsdorfu nakonec zrušil.

Kohout kritizoval vládní i místní politiky. V Rumburku přitom úředníci kontrolují lidi, jestli nezneužívají sociální dávky, a ve Varnsdorfu platí vyhláška zakazující pití alkoholu na veřejnosti a vysedávání na ulici.

Podle některých lidí, kteří na shromáždění přišli, jsou ale tyto změny pomalé a úředníci a policie podle nich stále ještě málo důslední.

Na bezpečnost dnes bylo připraveno dohlížet 250 policistů.

Napětí v oblasti na severu Čech se stupňuje od poloviny srpna, kdy se zde odehrály 2 násilné útoky. Demonstranti pak vyšli do ulic s hesly o obrácené diskriminaci a nečinnosti státu.

Sociálního napětí se pokusila využít také extrémní pravice. Podle policie ale vyšla její snaha naprázdno. Mezi místními totiž žádnou podporu nenašla.

Gabriela Hauptvogelová, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme