Účastníci poutního maratonu pomohou zaplavené obci Hořín na Mělnicku

Chebská farní charita spolu s běžeckou školou Miloše Škorpila uspořádala již čtvrtý ročník poutního benefičního maratonu. Účastníci si mohli vybrat jednu ze dvou různě dlouhých tras. A to 422 metrů nebo klasickou maratónskou délku 42,5 kilometru. Část peněz vybraných na startovném pomůže zaplavené obci Hořín na Mělnicku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cheb, Náměstí Jiřího z Poděbrad | Foto: licence Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 Unported, Giorgio Gonnella

Sportovci se také sami mohli rozhodnout, jestli poběží, půjdou nebo pojedou na kole. K dispozici byl i poutní autobus. Trasa se dala celá různě kombinovat. Start akce byl před kostelem svatého Mikuláše. V něm také proběhla úvodní rozcvička.

Poté po organizačních informacích došlo na samotný start. Jak informoval jeden z pořadatelů Jiří Kolafa, část dobrovolného vstupného poputuje do míst, které poničila nedávná povodeň.

„Polovina toho výnosu, ať už bude jakýkoliv, půjde do povodněmi postižené obce Hořín na Mělnicku, kde jeden z běžců má už osobní kontakty, takže ví, kam přesně pomoc půjde. Je to už domluvené i s vedením obce. Přijali to samozřejmě kladně a my jsme rádi, že můžeme takto konkrétně někomu na opravdu přesně cílenou věc pomoci,“ řekl.

Trasy kromě české strany zamířily i na tu německou. Ve Waldsasenu přivítal před bazilikou sportovce starosta Bernd Sommer, který převzal záštitu za německou stranu. Cíl maratonu byl opět u kostela svatého Mikuláše v Chebu. Stejně jako vloni, i letos byly po celou dobu konání maratonu zpřístupněny věže kostela svatého Mikuláše.

4. ročníku poutního maratonu v Chebu se zúčastnila asi stovka sportovců všech věkových kategorií.

Andrea Strohmaierová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme