Učitelku z Vysočiny pronásledoval její žák, podobných případů přibývá

Na Vysočině jsou stále častější případy nebezpečného pronásledování, neboli stalkingu. Jen v loňském roce jich policisté šetřili devět. Obětí se stala i jedna učitelka z Vysočiny, kterou pronásledoval její žák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

pronásledování, stalking, slídění | Foto: Jan Profous

„Někdo mi říkal, že i na facebooku se mi tento žák snaží znepříjemnit život ve škole tím, že nabádal ostatní, aby mě ignorovali nebo aby mi dělali peklo ve výuce,“ popisuje pronásledovaná učitelka svoje zkušenosti. Z obav z možné pomsty si nepřála zveřejnit jméno.

Obětem stalkingu z Vysočiny pomáhají různé organizace. Patří mezi ně například Bílý kruh bezpečí, nebo Psychocentrum Jihlava. Podle jihlavské sociální pracovnice Venduly Svobodové obtěžuje stalker často svoji oběť na dálku, k čemuž využívá různé telekomunikační prostředky jako esemesky, e-mail nebo poštu. „Někdy také svoji oběť sleduje na ulici, čeká před prací nebo vyzvání u domu,“ dodává Svobodová.

Nebezpečné pronásledování je přitom podle zákona posuzováno jako trestný čin, za který hrozí až tři roky za mřížemi.

Petr Palovčík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme