Údajné machinace na radnici Prahy 5 bude řešit protikorupční policie

Trestní oznámení na starostu Prahy 5 Milana Jančíka a několik dalších funkcionářů podala organizace Transparency International. Před 7 lety měli uzavřít údajně nevýhodnou smlouvu s akciovou společností Agentura Praha 5.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie České republiky (ilustr. foto)

Policie České republiky (ilustr. foto) | Foto: Radana Schaeferová

Její pomocí pak byly podle Transparency International vyvedeny z městské části desítky milionů korun. Jančík pak svými zásahy umožnil, že smlouva se zmíněnou firmou trvala tak dlouho.

Podle Stanislava Beránka z české pobočky této mezinárodní organizace tak Praha 5 zřejmě přijde o velké peníze hlavně z dlužného nájemného za byty i nebytové prostory:

„Hrozí, že velká část těch pohledávek bude promlčena. To číslo podle našich výpočtů by bylo kolem 28 milionů korun,“ řekl Radiožurnálu Beránek.

„Smlouvy byly nastaveny tak, že měla platit z té částky za pohledávky, které vymůže, tak se dá dokonce předpokládat, že - já nevím - osoby, které byly v nějakém spojení s tou Agenturou nebo u kterých byl zájem, aby se jejich pohledávky promlčely, tak ty se dostaly do tohoto balíku,“ dodal.

Další škoda měla městské části vzniknout tím, že Agentura měla dostat smluvní odměnu ve výši jednoho procenta všech plateb vybraných za nájmy. Současně některé platby údajně zadržovala. Případem se bude zabývat protikorupční policie.

Jana Zemanová, mta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme