Ulice Lahovic jsou opět čisté. Velkou vodu připomínají čáry na domech

Jsou to tři týdny, co Lahovice na jižním okraji Prahy kompletně zaplavila velká voda z několik set metrů vzdálené Vltavy a Berounky. Když tam lidé začali spoušť uklízet, pomáhalo jim i velké množství dobrovolníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úklid po povodni v oblasti Zbraslavi, Chuchle a Lahoviček | Foto: Filip Jandourek

Tři týdny po povodních obec na první pohled působí, že je vše v pořádku. Silnice jsou čisté a uklizené, v zahradách kvetou květiny a nikde není žádný nepořádek.

Zbyl jen jasně patrný vlhký pás na domech ve výšce asi 2 metry. U všech domů je také otevřeno dokořán jedno okno vedle druhého a před skoro každým domem se vrší hromada schnoucího nábytku a věcí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Lahovicích natáčela redaktorka Veronika Neprašová

Místní ale nepůsobí příliš depresivně, pomáhá jim hlavně povedené počasí. Vyzařují spíše velkou únavu a smířenost. Lahovičtí mají zkušenost s povodněmi už z roku 2002, proto vědí, že je před nimi ještě velký kus práce.

Jeden ze zatopených domů patří paní Evě. Přízemí je kompletně vyklizené, voda tu sahala až do výšky pasu, tedy asi nějaký metr deset. Kromě závěsných kuchyňských skříněk, které zůstaly už nad hladinou, a pár obrazů v přízemí jejího domu nezbylo vůbec nic.

Podlahy jsou vytrhané až na beton a všude je cítit zápach desinfekce. Ve sklepě pak na podlaze stále zůstává vrstva bahna, a to i přesto, že s úklidem paní Evě několik dní pomáhali i vojáci.

Veronika Neprašová, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme