Ulice Litoměřic zaplavili koledníci Tříkrálové sbírky

Litoměřickými ulicemi chodí skupinky koledníků s korunkami na hlavě. Tradiční Tříkrálové sbírce, která startovala ve středu, požehnal biskup Jan Baxant.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začala Tříkrálová sbírka 2011 | Foto: Miroslav Zimmer

Cílem sbírky je pomáhat lidem v nouzi, třeba i těm, kteří se nyní po amnestii ocitnou bez střechy nad hlavou.

"Mně se velmi líbí motiv, že je to příležitost k tomu, abychom si uvědomili, jak jeden druhého opravdu potřebujeme,“ říká biskup Baxant.

Loni dárci nasypali do pokladniček tříkrálových koledníků v litoměřické diecézi přes milion korun.

Vybrat obdobnou nebo i větší částku se v následujících dvou týdnech pokusí v severočeské diecézi půldruhé tisícovky koledníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o Tříkrálové sbírce v Litoměřicích připravil redaktor ČRo Miroslav Zimmer

Pravost koledníků si mohou dárci ověřit u vedoucího skupiny, který má průkaz a pokladničku Charity opatřenou pečetí s razítkem na starosti.

„Je to velmi přísně kontrolované a evidované," vysvětluje diecézní koordinátorka Veronika Vedejová.

Stejné to bude i s počítáním peněz na městských a obecních úřadech po ukončení sbírky. Už nyní je jasné, na co se vybrané peníze použijí.

"Především na pomoc lidem v nouzi v souvislosti s amnestiemi, dětem v mongolském Ulánbátaru. Školy, které koledují, pomohou svým postiženým, hendikepovaným spolužákům," upřesňuje ředitelka farní charity Růžena Kafková.

Pro biskupské požehnání přijeli do Litoměřic i koledníci z lovosického klubu charity Amicus. "Budeme chodit v Lovosicích a okolních obcích," říká jejich vedoucí Adriana Kucháriková.

Děti měly podle jejích slov o koledování samy zájem. "Řekli jsme to u nás v centru a děti se hlásily dobrovolně, s nadšením a radostí," dodává.

Miroslav Zimmer, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme