Ulice Litoměřic zaplavili koledníci Tříkrálové sbírky

Litoměřickými ulicemi chodí skupinky koledníků s korunkami na hlavě. Tradiční Tříkrálové sbírce, která startovala ve středu, požehnal biskup Jan Baxant.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Začala Tříkrálová sbírka 2011 | Foto: Miroslav Zimmer

Cílem sbírky je pomáhat lidem v nouzi, třeba i těm, kteří se nyní po amnestii ocitnou bez střechy nad hlavou.

"Mně se velmi líbí motiv, že je to příležitost k tomu, abychom si uvědomili, jak jeden druhého opravdu potřebujeme,“ říká biskup Baxant.

Loni dárci nasypali do pokladniček tříkrálových koledníků v litoměřické diecézi přes milion korun.

Vybrat obdobnou nebo i větší částku se v následujících dvou týdnech pokusí v severočeské diecézi půldruhé tisícovky koledníků.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž o Tříkrálové sbírce v Litoměřicích připravil redaktor ČRo Miroslav Zimmer

Pravost koledníků si mohou dárci ověřit u vedoucího skupiny, který má průkaz a pokladničku Charity opatřenou pečetí s razítkem na starosti.

„Je to velmi přísně kontrolované a evidované," vysvětluje diecézní koordinátorka Veronika Vedejová.

Stejné to bude i s počítáním peněz na městských a obecních úřadech po ukončení sbírky. Už nyní je jasné, na co se vybrané peníze použijí.

"Především na pomoc lidem v nouzi v souvislosti s amnestiemi, dětem v mongolském Ulánbátaru. Školy, které koledují, pomohou svým postiženým, hendikepovaným spolužákům," upřesňuje ředitelka farní charity Růžena Kafková.

Pro biskupské požehnání přijeli do Litoměřic i koledníci z lovosického klubu charity Amicus. "Budeme chodit v Lovosicích a okolních obcích," říká jejich vedoucí Adriana Kucháriková.

Děti měly podle jejích slov o koledování samy zájem. "Řekli jsme to u nás v centru a děti se hlásily dobrovolně, s nadšením a radostí," dodává.

Miroslav Zimmer, Alina Holušová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme