Umělci na Vysočině otevírají své ateliéry, zájemci si jejich práci mohou i vyzkoušet

Práci kováře, řezbáře a dalších umělců můžete po celý víkend obdivovat ve všech částech Vysočiny. Více než 140 umělců zve zájemce do svých ateliérů. Dny otevřených dveří jsou u fanoušků umění velmi oblíbené už čtvrtým rokem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na Vysočině se konají Dny otevřených ateliérů (ilustrační foto) | Foto: web Porta culturae

„Dopoledne přišli čtyři návštěvníci, kteří byli nadšení. Strávili jsme asi hodinu povídáním o sochách, dřevě, technologiích a výstavách. Bylo to velice příjemné. Vzali si auto a objížděli ateliéry,“ vzpomíná jihlavský řezbář Pavel Toman na loňský ročník Dnů otevřených ateliérů. A přidává se i letos. V sobotu od 14 do 18 hodin, v neděli od 9 do 12 hodin.

Na milovníky keramiky se těší v Okrouhličce na Havlíčkobrodsku v dílně Trbuškových.

„Největší gró máme anděly. Ty děláme celoročně pořád. Rozhodně by se měli zastavit. Obohatí jim to svět. Poznají, že se žije i jinak,“ říká Štěpánka Trbušková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víkendovou akci Dny otevřených ateliérů představila redaktorka Olga Štrejbarová

V dílně pracuje celá rodina. Pod jejich ruce se můžete podívat v sobotu a neděli od 13 do 17 hodin.

Otevřené dveře – kovanou bránu – budou mít v kovárně v Klátovci u Batelova, u proslulého kováře Alfreda Habermanna:

„Oslovili nás, tak jsme na to přistoupili. Ukážeme, jak se dělá řemeslo. Necháme je to i vyzkoušet. Ukážeme, že něco vytvářet rukama, je hodnotné. To se mi líbí.“

Za umělci z Vysočiny mohou zájemci vyrazit v sobotu a neděli ve více než 140 ateliérech a dílnách. Přesný seznam najdete na stránkách www.vysocina-kultura.cz nebo v informačních centrech.

Olga Štrejbarová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme