Unikátní amfiteátr v Lokti prochází rekonstrukcí, dostane nové sezení

Hlediště unikátního přírodního amfiteátru v Lokti u Sokolova prochází obměnou. Radnice do instalace nových modřínových lavic a dalších oprav letos investuje skoro milion korun. Práce má na starost městská společnost Loketské lesy, která obstarala i materiál z místních lesů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Amfiteátr v Lokti | Foto: Pospíchalová Vlasta

Původní hlediště je staré deset let. Po řadě provizorních oprav bylo už načase dát návštěvníkům nové lavičky. Starosta Lokte Zdeněk Bednář z TOP 09 tvrdí, že se mohou těšit na komfortnější sezení než dosud.

„Celý amfiteátr bude nově s opěradly, sezení bude vyměněno za nové tak, aby když se opřou, neměli obavu. Bude to hezky natřené, takže se domnívám, že celkově se zlepší vzhled amfiteátru, plus se vzhledem k rekonstrukci podaří ho rozšířit o cirka 35 míst,“ uvedl starosta.

Přehrát

00:00 / 00:00

Probíhající rekonstrukci amfiteátru v Lokti přiblížila reportérka Pavla Sofilkaničová

Na nové hlediště padlo asi 200 kubíků modřínového dřeva. Podle ředitele Loketských lesů Františka Koláře má výborné vlastnosti. Z jehličnanů je nejodolnější proti vlhkosti, s životností 8 až 10 let.

„Do země se zabudoval modřínový špalek, který přijde seříznout do tvaru sedačky, a na to pak přijdou z fošen a prken vlastní sedáky,“ popsal Kolář.

Už koncem května se uskuteční první koncert letošní sezony. Práce jsou proto v plném proudu.

„Počasí nám samozřejmě moc nepřálo, protože přimrzlo, ale máme osazenou půlku špalků a už se to začíná seřezávat a lajnovat,“ doplnil ředitel.

Město plánuje i opravy jeviště

Součástí letošních investic jsou i opravy elektroinstalace a zvukového zařízení. Zvýší se také úroveň terénu, aby z předních řad bylo lépe vidět. Podle Zdeňka Bednáře v budoucnu radnice plánuje další opravy asi za milion a půl korun.

„Musí zákonitě následovat, pokud to situace umožní, v příštím roce i jeviště. Provizorně jsme ho opravili na loňskou sezónu, letošní sezónu to vydrží, ale jednoznačně to, co je pod jevištěm, je naprosto špatné - boční opěrné zdi plus celá plocha, na které se vystupuje. Možná se dá uvažovat i o částečném rozšíření, aby bylo univerzální jak pro velká vystoupení kapel, tak pro ta menší. Pak z toho vykrystalizuje možná i vzhled amfiteátru, ale to by měla být až taková třešinka na dortu dodělat celkově vzhled okolo,“ přiblížil starosta další plány.

Loketské přírodní divadlo patří k unikátům v České republice. Vzniklo ve 40. letech minulého století. Nabízí nejen jedinečnou atmosféru, ale také dokonalou akustiku. Konají se zde hudební i divadelní představení. Letos ale pořadatelé vynechají tradiční operní festival.

Martin Hromádka, Pavla Sofilkaničová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme