Univerzita Palackého dnes předá čestný doktorát uznávanému imunologovi Městeckému

Čestný titul Univerzity Palackého „doctor honoris causa“ získá uznávaný imunolog Jiří Městecký. Mimořádným způsobem přispěl ke spolupráci světově proslulých vědeckých pracovišť s olomouckými imunology a alergology.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Univerzita Palackého Olomouc | Foto: Kamila Ivanová

Profesor mikrobiologie a všeobecného lékařství v klinické imunologii a revmatologii na Univerzitě of Alabama v Birminghamu Jiří Městecký je jedním z nejuznávanějších světových imunologů.

Za své objevy získal řadu českých i mezinárodních ocenění, v roce 2007 například cenu Česká hlava.

S olomouckou univerzitou začal spolupracovat už v roce 1997 v rámci česko-amerických grantů. Od roku 2003 se pak napojil přímo na pracovníky Ústavu imunologie olomoucké lékařské fakulty.

Jeho kolegové neskrývají obdiv k jeho práci, a považují ho dokonce za nejlepšího odborníka na světě v oboru slizniční imunity.

Přestože Městecký v současné době žije a pracuje v Birminghamu v USA, neztratil se svou rodnou zemí kontakt a stojí i za sérií stáží výzkumných pracovníků a studentů olomoucké lékařské fakulty právě na Univerzity of Alabama.

Desky s čestným doktorátem převezme za zvuků slavnostních fanfár a v taláru Univerzity Palackého dnes ve 13 hodin v olomouckém Arcibiskupském paláci.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme