Univerzitě v Pardubicích vyhrožuje anonym, škola kvůli tomu zrušila výuku

Tisíce studentů v Pardubicích se neučí. Tamní univerzitě totiž vyhrožuje anonym bombovým útokem. Hrozba se podle policie týká zítřejšího dne. Vysoká škola už dnes kvůli tomu zrušila výuku, policejní týmy s psovody prohledávají všechny objekty.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie kvůli anonymní hrozbe bombou prohledáva budovy Univerzity Pardubice | Foto: Ondřej Wolf | Zdroj: Český rozhlas

Policie prohledává budovy univerzity už několik dní. Do polabinského univerzitního kampusu se policejní týmy vrátí dnes v 15 hodin, aby dokončily prohlídku všech objektů.

Do té doby budou muset zaměstnanci i studenti všechny budovy, pracoviště a fakulty s výjimkou kolejí opustit.

Na kolejích mohou studenti zůstat do zítřejších sedmi hodin. Poté i je začnou policejní týmy prohledávat. Vrátit se sem budou moci studenti, pokud se nic nestane, kolem 15. hodiny.

Podle posledních zpráv bude takto policie postupovat nejenom v Polabinách, ale ve všech fakultách a výzkumných pracovištích nejen v Pardubicích, ale i Litomyšli, České Třebové nebo Praze, kde má univerzita svá odloučená pracoviště.

Zítra bude kromě univerzity uzavřena také Základní škola Štefánikova, nachází se totiž v sousedství elektrotechnické fakulty. Výuka odpadne také studentům z blízké obchodní akademie v Havlíčkově ulici a do školy zřejmě nepůjdou ani budoucí zdravotní sestry, jejichž škola se nachází v areálu fakulty zdravotnických studií u Černé za Bory. Policie zvažuje, že uzavře ulice v blízkosti těchto škol a všech univerzitních objektů.

Policie zatím průběh vyšetřování kolem anonymního oznámení komentovat nechtěla. Celá akce začala už minulé úterý a zaměstnává značný počet policistů, kteří pak mohou chybět jinde.

„Místo toho, abychom pomáhali babičkám a dědečkům a lidem, kteří to skutečně potřebují, tak se budeme živit myšlenkami nějakého chorého jedince, který nás zásobuje takovouhle z našeho pohledu úplně zbytečnou prací,“ říká krajský policejní ředitel Jan Švejdar.

Ondřej Wolf Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme