Uprchlý vězeň z nemocnice v Krči dál mění podobu, nejnověji může mít brýle

Pražští detektivové dál pátrají po trestanci, který 25. listopadu uprchl z krčské nemocnice, kde se měl podrobit lékařskému vyšetření. Podle policie nebezpečný muž znovu změnil vzhled a podle nového popisu by mohl mít brýle.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Další možná podoba uprchlého vězně Jana Nováka | Foto: Policie ČR

„Policisté nadále přijímají jakékoli informace k pohybu nebo pobytu tohoto muže na bezplatné tísňové lince 158. Žádají veřejnost, aby policii na tuto linku kontaktovala okamžitě, když podezřelou osobu uvidí,“ upozornila mluvčí policie Jana Röslerová.

Na tísňové lince přijala policie asi sto poznatků k pohybu hledaného, žádný z nich se ale podle ní zatím nepotvrdil.

Obvodní soud pro Prahu 10 vydal na hledaného vězně evropský zatýkací rozkaz, do pátrání se tak zapojili i policisté ze všech evropských zemí.

Čtyřiačtyřicetiletý Jan Novák utekl z nemocnice tak, že vyskočil z okna pokoje ve druhém patře. Kvůli tomu skončili ve svých funkcích ředitel pankrácké věznice Pavel Hadrava a šéf odboru Vězeňské služby Petr Vlk.

Novák si ve vězení odpykával trest odnětí svobody za brutální loupeže a kriminalisté tak nevylučují, že by mohl být ke svému okolí nebezpečný. V době útěku sice nebyl ozbrojený, nicméně detektivové upozorňují, že už si zbraň mohl opatřit a nebude se zdráhat ji použít.

„Důrazně proto apelujeme na veřejnost, aby se muže nesnažila v žádném případě zadržet, ale okamžitě volala na tísňovou linku a pohyb hledaného ohlásila policistům,“ varuje policie.

Možné podoby uprchlého vězně Jana Nováka podle policie | Foto: Policie ČR

Denisa Šindlerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme