Uprostřed kampusu Vysoké školy báňské v Ostravě vyrostla nová školka

Zaměstnanci a studenti Vysoké školy báňské -Technické univerzity se už nemusejí obávat, že pro své potomky neseženou místo v mateřské škole. Přímo uprostřed univerzitního kampusu totiž vyrostla zbrusu nová, která pojme až 60 dětí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Montovaná školka | Foto: Ondřej Wolf

Školka, která stála 12 milionů korun, je už teď z větší části naplněná. Děti by tu měly daleko méně trápit chřipky a podobné nemoci, a to díky nejmodernější technologii použité při výstavbě.

Na první pohled to sice není vidět, ale zdejší školka se od většiny zařízení pro nejmenší odlišuje, díky supermoderním technologiím, potvrzuje ředitelka Vlasta Tobolíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

V nové školce natáčela Iva Havlíčková

„My jsme se maximálně snažili o to, aby byly prostory hypoalergenní. Máme koberce, které mají úpravu zinečných solí, máme přírodní marmolea a v učebnách nanonástřiky, které likvidují bakterie, viry, pachy a plísně. Je předpoklad, že bude až o 50 procent nižší nemocnost než ve standartních školkách.“

Rodiče si ale pochvalují hlavně to, že mají školku při ruce. Podle rektora Vysoké školy báňské Ivo Vondráka umožní školka sladit rodinný život s prací, vědou či studiem.

„Jsou tady mladí rodiče, kteří se chtějí o děti starat tak, aby je měli u sebe a myslím, že školka nabízí právě tuto službu. Navíc děti tady mají možnost se podívat do laboratoří, jak vypadá superpočítač a až se budou někdy rozhodovat, co budou dělat, tak si na to možná vzpomenou,“ doufá rektor Vondrák.

Podlouhlá žlutá budova vyrostla v areálu školy za sedm měsíců a je první univerzitní školkou v kraji.

Iva Havlíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme