Úřady práce v Moravskoslezském kraji se připravují na nápor nezaměstnaných

Kvůli potížím OKD i dalších velkých zaměstnavatelů připravují úřady práce v Moravskoslezském kraji krizové scénáře. Bez zaměstnání může v následujících měsících skončit i více než dvanáct tisíc lidí. Úřady ujišťují, že budou mít pro propuštěné dost peněz na rekvalifikace a poradenství.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

OKD | Foto: F. Tichý

„V žádném případě nechceme reagovat na tu situaci, až nastane, a chceme být dobře připraveni,“ říká generální ředitelka úřadu práce Marie Bílková, které kvůli tomu přijela do Ostravy.

Vedení OKD a zástupci tripartity se naopak vydali do Prahy na schůzku s premiérem Jiřím Rusnokem.

„Budeme zkoumat, na kolik by stát mohl dotčeným podnikům pomoct s dodatečnou poptávkou, kterou oni dnes nemají, protož na trzích, na nichž se pohybují, je velký propad,“ uvádí Rusnok.

Přehrát

00:00 / 00:00

O situaci na trhu práce v Moravskoslezském kraji informovala reportérka Iva Havlíčková

Chmurné vyhlídky mají zejména zaměstnanci ostravskokarvinských koksoven a dolu Paskov, o jejichž osudu má vedení OKD rozhodnout v srpnu.

„Jsme na tom tak, že na jedno volné pracovní místo máme dvacet uchazečů o zaměstnání v rámci kraje. Řada lidí má kumulované zdravotní handicapy a vyšší věk, takže tam se práce opravdu hledá těžko,“ vysvětluje ředitelka krajského úřadu práce Yvona Jungová.

Hromadné propouštění se nemusí týkat jen OKD, problémy má už delší domu i Evraz Vítkovice Steel.

Iva Havlíčková, Iva Menšíková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme