Úřady zahrazují vstupy do domů v ostravském ghettu Přednádraží

Pracovníci technických služeb zahrazují domy v ostravském ghettu Přednádraží výstražnými páskami. Doplňují je cedule se zákazem vstupu. V lokalitě přitom stále žije asi 50 lidí, kteří odmítli zdevastované budovy opustit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé domu číslo 8 v Přednádraží navzdory rozhodnutí úřadů odejít nechtějí | Zdroj: ČTK

Podle mluvčí centrálního městského obvodu Moravská Ostrava a Přívoz budou páskami zahrazeny vstupy do všech domů, tedy včetně těch, které jsou i přes nesouhlas úřadu stále obydlené.

Důvodem je skutečnost, že vlastník objektů nezajistil domy proti vniknutí, uvedla mluvčí Jana Pondělíčková. Nadále tak podle ní dochází k devastaci budov a narušování jejich statiky.

Přehrát

00:00 / 00:00

Situaci v ostravském ghettu sleduje reportérka Silvie Mikulcová

Podle stavebního úřadu nejsou domy vhodné k bydlení a hrozí, že by se mohly zřítit. Úřad opakovaně vyzýval obyvatele, aby zchátralé domy opustily. Čtvrtina z původních asi dvou set nájemníků to však stále odmítá.

Obydlený je nyní v podstatě už jen jeden dům s popisným číslem osm. Jeden z jeho obyvatel reportérce Českého rozhlasu řekl, že v „osmičce“ bydlí 50 let a stěhovat se nehodlá. Pásky prý strhne a nařízení respektovat nebude, protože v domě chce dál žít.

Romský aktivista Kumar Vishwanathan potvrdil, že tento objekt je jediný, který má ještě šanci na záchranu. Dnes se sem podle něj mají nastěhovat dvě rodiny z okolních domů.

Lidé z Přednádraží bojují o 'osmičku', kde se dá ještě bydlet. Pásky je neodradí

Číst článek

Silvie Mikulcová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme