Ústav hematologie a krevní transfuze má novou transplantační jednotku

Novou transplantační jednotku slavnostně otevřeli v Ústavu hematologie a krevní transfuze v Praze. Zařízení slouží především pro transplantaci kmenových buněk krvetvorby od nepříbuzných dárců.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Transplantace

Transplantace | Foto: IKEM

Ročně se tady provádí šedesát až sedmdesát takových transplantací. Úroveň nové transplantační jednotky je srovnatelná se špičkovými evropskými pracovišti. Její otevření navíc o dvacet procent zvýší transplantační možnosti ústavu.

Zároveň nabízí pacientům pobyt v bezpečnějším a příjemnějším prostředí.

"Bezpečnější je tím, že je zde za filtrace vzduchu s vysokou účinností, kterou neprojdou žádné viry, plísně a podobné mikroorganismy, jimiž jsou pacienti po transplantaci ohroženi. Důležité je i zázemí pacientů - nová infúzní a monitorovací a další technika . Nejdůležitější je však zvýšená kapacita," říká přednosta klinického úseku Ústavu hematologie a krevní transfuze docent Petr Cetkovský.

Zuzana Ptáčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme