Ústecká Krajská zdravotní má EU vrátit desítky milionů

Společnost Krajská zdravotní má vrátit Evropské unii zhruba 170 milionů. Dohodly se na tom Ústecký a Karlovarský kraj. Pokud je nevrátí, hrozí Brusel zastavením dotací oběma krajům. Kvůli předraženým zakázkám za 420 milionů z fondů unie do firmy vyslalo kontrolu i ministerstvo financí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nemocnice Na Homolce | Foto: Tomáš Adamec

Podle auditu přístroje stály o 31 milionů víc, než je obvyklá cena. Nákupem se zabývá také policie. Bývalý ústecký hejtman Jiří Šulc o předběžné dohodě krajů o vrácení peněz nic neví. Připustil ale, že regionu Severozápad dala Evropská komise na výběr:

„Jsou tam 3 varianty možného řešení. Ta extrémní je, že celý regionální operační program bude pozastaven. Druhá varianta je, že nebude certifikován celý nákup zdravotnických zařízení za 450 milionů.“

„ A třetí varianta - a i ta je pro Krajskou zdravotní smrtící - je, že v případě, že se prokáže, že se nedobře nakládalo s financemi, tak se provede odvod ve výši 120 až 170 milionů korun,“ uvedl Šulc.

Podle náměstka ústecké hejtmanky Arno Fišera kraj teď na zaplacení 170 milionů za Krajskou zdravotní nemá.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme