Úštěcká radnice začne s obnovou kempu u rybníka Chmelař. Vylepšení žádají i jeho návštěvníci

Už v 60. letech minulého století vznikl rybník Chmelař v Úštěku na Litoměřicku, tradičně nazývaný jezerem. A na zázemí okolních kempů je to poznat. Jeden z nich s hlavní písečnou pláží patří od letošní sezóny téměř celý městu. Radnice ho chce vylepšit tak, aby přilákal víc turistů. To, že je to potřeba, potvrzují i někteří návštěvníci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Chatky v kempu u rybníka Chmelař projdou postupnou rekonstrukcí | Foto: Lucie Valášková

„Je špinavý a neupravený, to se mi nelíbí,“ říká Květoslava Asouri z Terezína. Do kempu přijela na doporučení své kamarádky. Sama uznává, že už je starší a proto by uvítala lepší zázemí.

„Mám problém se sprchami. Musíte tam nejdřív hodit 20 korun a počkat, která se rozsvítí. A lítat po koupelně nahatá a čekat, až se rozsvítí sprcha, to se mi také moc nelíbí,“ pokračuje paní Asouri. Na Chmelař prý přijede znovu, ale už nebude zůstávat přes noc.

Přehrát

00:00 / 00:00

Víc turistů na jezeře Chmelař, přeje si úštěcká radnice. Vylepšení žádají i návštěvníci kempu

Zato pan Petr z Ústí nad Labem se i přes výtky do kempu vrací rád. „Je tu pěkná příroda, chatky ale nejsou nic moc. Jsou staré a měly by se obnovit,“ tvrdí.

Město teď vlastní devadesát procent Kempu Úštěk. Podle starosty Pavla Kundráta z Hnutí nezávislých za harmonický rozvoj obcí a měst zbývajících deset procent patří Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových, který je prodává ve veřejné dražbě.

„V současné době nevíme, jestli se k tomu přihlásíme, protože město tam nějaké zásadní pozemky nemá. Do areálu oploceného koupaliště jsme v posledních měsících navezli 300 tun písku. Množství to velké není, budeme pokračovat i v příštích letech,“ informuje Pavel Kundrát.

Pavel Kundrát si rovněž uvědomuje, že obnova více než 70 chatek je nutná. Radnice ji plánuje podle možností městského rozpočtu.

„Stavět se budou nové moderní chatky na půdorysu těch stávajících. Rozmístěné jsou poměrně dobře. Měly by mít sprchu, WC atd. Každý rok bychom rádi obnovili dvě až čtyři,“ uvádí.

První dvě chatky nechá město postavit letos na podzim, každá z nich bude stát přibližně 200 tisíc korun. Cílem je ale zlepšit i ostatní zázemí kempu. Podle starosty na Chmelař během měsíců před prázdninami přijíždí hlavně děti na školy v přírodě.

„Bavíme se o tom, že postavíme větší halu, kde by se v nepřízni počasí školáci mohli schovat a nemuseli trpět na dešti.“

Vzorem bude pirátské městečko

Radnice si teď nechává odborníky zpracovat studii, která nabídne nová řešení, jak na jezero přilákat více turistů. Hotová má být v září, kdy se k ní bude moci vyjádřit i veřejnost.

„Budeme vycházet z toho, co funguje. Chceme vymyslet zařízení, jaké nemá v České republice obdobu. To znamená něco originálního. Nechte se překvapit,“ naráží Pavel Kundrát na oblíbenou akci Piráti na jezeře a naznačuje, že něco jako pirátské městečko, které bude k vidění už tento víkend, by mohlo zdobit písečnou pláž stále.

Marek Augustin, Lucie Valášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme