Ústecký fond Renesance pomůže dalším osmi studentům na prestižní školy v cizině

Dalších osm nadaných mladých lidí z Ústí nad Labem bude studovat na prestižních zahraničních školách. Umožní jim to stipedijní příspěvek od fondu Renesance, který dnes už podruhé studentům předal symbolické šeky za téměř půl milionu korun. Letos poprvé výběrem prošel i středoškolák.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Studenti – ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Ústecký gymnazista Ondřej Soukup chce už v 16 letech získat cenné zahraniční zkušenosti.

„Dál bych chtěl poznat nové a zajímavé lidi a také bych chtěl poznat jiný vzdělávací systém. Vážně uvažuji o Velké Británii nebo Francii, případně bych mohl jet do USA nebo do Belgie,“ prozradil Ondřej o svých plánech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Gabriela Hauptvogelová sledovala předávání symbolických šeků ústeckým studentům

Zakladatel fondu, ústecký podnikatel Martin Hausenblas vysvětlil, čím Ondřej výběrovou komisi přesvědčil, a získal tak 90tisícový příspěvek:

„Na 16 let má velmi jasný záměr, jasný tah na bránu, vynikající vyjadřovací schopnosti, velmi přesvědčivý projev. Vidím v něm velký potenciál. My hledáme lidi, kteří mají potenciál pro tento region, abychom jim dali možnost vystudovat v zahraničí, aby mohli studovat jazyk, přinést si kulturu ze zahraničí, vrátit se sem a pracovat pro místní komunitu, obohatit ji svými zkušenostmi. A tenhle člověk to naprosto splňuje.“

Díky fondu Renesance už dříve odjelo do ciziny studovat jiných osm lidí. Mezi mini je i Magdalena Čurdová. Bez stipendia by nemohla v nizozemském Haagu studovat architekturu a design.

„Platím si regulérní školné, ještě ke všemu dvojnásobné, než je normální holandská taxa, takže já bych si to v žádném případě nemohla dovolit financovat sama. Stipendium bylo úplně rozhodující pro můj odjezd,“ potvrzuje.

Ústečtí studenti mohou díky stipendiu na prestižní školy

Číst článek

Stipendijní fond Renesance vznikl loni na jaře. Peníze rozděloval už dvakrát - celkem 16 studentů dostalo dohromady přes 840 tisíc korun. Od té doby se kromě Martina Hausenblase přidali další tři dárci.

„Potřebujeme vytvořit skupinu lidí, kteří dlouhodobě dle svých možností přispívají. Teď zrovna jsme dostali i nápad, že uděláme možnost, aby si případná dárci adoptovali konkrétního studenta a měli s ním i osobní vztah,“ říká Martin Hausenblas.

Další zájemci o příspěvek na studium v zahraničí se budou moci hlásit pravděpodobně na podzim.

Gabriela Hauptvogelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme