Ústecký kraj vybírá akci desetiletí

„Vyberte nejlepší akci desetiletí,“ vyzval ke svým desátým narozeninám Ústecký kraj obyvatele kraje. Měli na to měsíc a dnes je poslední den, kdy ještě mohou některé z nominovaných akcí dát svůj hlas.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Atrium magistrátu města Ústí nad Labem | Foto: Veronika Kindlová | Zdroj: Český rozhlas

Dvanáctého listopadu bude Ústeckému kraji právě deset let. A když kulaté výročí, tak proč nevybrat to, co se za tu dobu událo nejlepšího, řekli si představitelé kraje. Od začátku září tak mají obyvatelé ústeckého regionu možnost hlasovat na webových stránkách kraje pro některý z dvaceti projektů a akcí, na kterých se kraj v minulém desetiletí podílel.

„Projekty do soutěže nominovali primátoři, starostové i hejtmanka Ústeckého kraje,“ řekla mluvčí kraje Magdalena Hanáčková.

Nominované akce jsou tak přehlídkou toho, čeho si starostové obcí a vedení kraje váží za uplynulých deset let nejvíce. Ať už proto, že jde o atraktivní věc, nebo proto, že prosadit ji, stálo hodně úsilí.

Škála nominovaných akcí je tak opravdu široká, od každoroční dočesné v Žatci nebo soutěže pro 800 rodin na Chomutovsku, až po stavby, které veřejnost zřejmě spíše bude vnímat jako něco, co by mělo být samozřejmé, jako třeba nová silnice na Klášterecku nebo kruhové objezdy, případně průmyslová zóna Triangl.

Co lidé považují za skutečně nejvýznamnější dílo minulého desetiletí v regionu se dozvíme už za čtrnáct dní. Ještě dnes ale kdokoliv může udělit svůj hlas na webové adrese www.kr-ustecky.cz.

Dagmar Cestrová, pir Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme