Ústecký kraj zastavil kritizovanou propagaci rekultivovaných území

Ústecký kraj nebude pokračovat v projektu za 43 milionů korun, který měl propagovat území obnovená po těžbě uhlí. Dnes o tom rozhodli krajští zastupitelé. Projekt prošetřuje policie, dotační úřad proto pozastavil proplacení dotace.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Povrchová těžba uhlí.

Povrchová těžba uhlí. | Foto: Tomáš Adamec

Za už provedené práce bude muset kraj zaplatit zhruba 24 milionů korun. Kritici projekt označují za předražený a zbytečný.

„Neplatíme marnotratný, předraženě zbytečný projekt. Zkrátka ten projekt má svůj význam pro Ústecký kraj. My jsme ho zastavili s tím, že doděláme určité monobloky, které potom využijeme k propagaci Ústeckého kraje. Určitě tam bude obsáhlý web a obsáhlý film ve 3D. A zřejmě asi nějaké propagační materiály, ale to opravdu nevím do detailů,“ nesouhlasí radní za ČSSD Pavel Kouda.

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme