Ústí nad Labem má svou první náplavku, lidé tam můžou strávit celý den

Oživit nábřeží a přilákat lidi k delšímu pobytu u vody - to má za cíl první náplavka v Ústí nad Labem. Pod Benešovým mostem stojí kontejnerový box. Tam se lidé můžou občerstvit a posedět. Budou tam ale i různé nejenom kulturní akce.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Náplavka v Ústí nad Labem | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Ústí nad Labem je jedním z měst, která chce kulturními boxy oživit pražský kavárník a kulturní aktivista Ondřej Kobza.

„Ta řeka člověka přitahuje a to, že to bude snoubení nějakých třeba koncertů a hudby, tak člověk může prožít to místo nějak jinak. Nás lákalo tohle město, které na to, jaké to má dispozice, tak si myslím, že to trochu strádá oproti jiným krajským městům, jako třeba Hradec Králové nebo Olomouc,“ vysvětluje Kobza, proč si kromě Kolína a Českých Budějovic vybral právě Ústí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Ústí nad Labem je ode dneška otevřená první náplavka. Detaily zjišťovala Gabriela Hauptvogelová

Samotný program už ale mají na starosti místní, konkrétně Jovanka Arandjelovičová, která má zkušenosti ze zaniklého klubu Mumie.

„Jednou týdně koncerty, projekce filmů. Byli bychom rádi, kdyby se tu děly workshopy, dětský program, besídky, půjčovna longboardů, kol. Chceme zázemí pro cyklisty, máme v plánu přistavit stojan na kola,“ popisuje.

Aktuálně doplňovaný program najdou lidé na facebookové stránce "Box na Nábřeží". O občerstvení těch, kteří se u cyklostezky na břehu Labe zastaví jen na chvíli, nebo těch, kteří tam stráví i několik hodin, se bude starat Kristýna Jelínková.

„Já bych se ráda soustředila spíš na vegetariánskou, veganskou kuchyni. Přísady limonád budeme obměňovat. Ještě nějaké míchané drinky, připravila jsem i domácí ledové čaje. Spíš v tom domácím duchu,“ naznačuje.

Box na Nábřeží považuje místostarosta Střekova Jiří Němeček z PRO! Ústí za první vlaštovku.

„Že se to opravdu rozvine v to, že lidé tu u řeky budou trávit volný čas. Rádi bychom s Povodím Labe zařídili lepší údržbu. Protože doufám, že od příštího roku už to bude tak, že tady budou místa na opalování. Bude tu i labská pláž, která je výš nad železničním mostem,“ slibuje.

Náplavka v Ústí nad Labem | Foto: Gabriela Hauptvogelová

Gabriela Hauptvogelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme