Ústí nad Orlicí zahajuje modernizaci nádraží. Historické budovy se zatím netýká

V Ústí nad Orlicí zahajují modernizaci tamního nádraží. Dnes se oficiálně předává staveniště, investorem projektu za téměř 900 milionů korun je Správa železniční dopravní cesty. Práce na modernizaci železničního uzlu mají fyzicky odstartovat až v jarních měsících a nebudou se zatím týkat historické budovy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nádraží v Ústí nad Orlicí

Nádraží v Ústí nad Orlicí | Foto: AEF CZ

„Jedná se o tak dlouho očekávanou rekonstrukci ústeckého nádraží. Jde o rekonstrukci kolejí, technologického vybavení, nástupiště. Bude tady postaven nový silniční přivaděč, budou vystavěna nová parkovací místa,“ popisuje starosta Ústí nad Orlicí Petr Hájek a pokračuje:

„Ta stavba jako taková bude dokončena na konci roku 2014. Je to stavba, jejímž investorem je Správa železniční dopravní cesty. Celkové náklady v tuto chvíli představují něco kolem 900 milionů korun. Je to pouze ten úsek mezi zastávkou Ústí nad Orlicí-město a výjezd Ústí nad Orlicí-Kerhartice.“

Železniční uzel mění necelé tři kilometry. „Otázka historické budovy se bude řešit v průběhu letošního roku. Opakuji, že pro nás je důležité, že ta stavba bude v letošním roce zahájena,“ dodává starosta.

Tereza Brázdová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme